מסע לנפאל בדגש בודהיזם - בהדרכת ד"ר נעמה אושרי


מסע לנפאל -
מסע לגג העולם בנעליו של הבודהא
נפאל בדגש בודהיסטי עם נעמה אושרי 

תאריכים - 18-30.9/2016
מחיר למטייל - 4100-4400$
אופי המסלול -  טיול גיאוגרפי המשלב לימוד מדיטציה ועקרונות הבודהיזם

מסע ייחודי אל ממלכת ההימלאיה, מחוץ למסלול התיירים הרגיל:
בהדרכה משותפת של ד"ר נעמה אושרי - מורה ותלמידה בדרך הזן, ומידן וישינסקי - מדריך ותיק בנפאל.


מדריכת הטיול:
ד"ר נעמה אושרי – תלמידה ומורה בדרך הזן, מחברת הספר "כאור בשולי הענן".
למעלה מעשור וחצי מלמדת את תורת הנפש הבודהיסטית כמשנת חיים פשוטה, מעשית ורלוונטית – בקורסים אקדמיים, בסדנאות, בהרצאות, בימי עיון, בחיק הטבע, ומתוך זיקה לאמנויות ולמרחב הסיוע. מנחה תכנית רדיו על בודהיזם בחיי היום יום ומלווה אנשים במסעם בהשראת החכמה והפואטיקה הבודהיסטית. 

רעייה ואם לארבעה, משוטטת, כותבת, מצלמת, מתגוררת במשק המשפחתי בכפר ויתקין.  Naamaoshri.comבתכנית הטיול נתמקד בלימוד חוויתי של עקרי המשנה הבודהיסטית בצד תרגול יומי של מדיטציה:

בחלקו הראשון של הטיול נבקר במקדשי קטמנדו ועמק פוקרה, נתרגל מדיטציה ונלמד על עקרונות הבודהיזם, נערוך פגישות עם נזירים ונכיר את התרבות והאמנות של הבודהיזם הטיבטי. 

בחלקו השני של הטיול נצא למסע רכבי שטח אל תוככי ההימלאיה - ניסע לאורך נהר הקאלי גנדאקי, הזורם מתחת לפסגות המושלגות של רכס האנפורנה. שיא הטיול בביקור במקדש מוקטינאת - מקום עלייה לרגל הקדוש להינדים ולבודהיסטים, בגובה 3700 מטרים.  

פגודת השלום העולמית, בגבעות מעל אגם פוקרה

תכנית הטיול:

יום 1-2 -
 טיסה לקטמנדו והעברה למלון מקומי באזור הסטופה הבודהיסטית של בודהנאת. לינה במלון פשוט בקרבת האתר הקדוש. 

יום 3 - 
יום רגוע שיוקדש לעיר קטמנדו. נבקר במקדשים של אזור בודהינאת ובסדנה לציור טנגקהות טיבטיות – אמנות עתיקה של ציורים דתיים על גבי בדים. אחה"צ נצא לבקר במרכז העתיק של העיר קטמנדו ונתרשם מהשילוב המיוחד של הינדואיזם ובודהיזם הייחודי לעמק קטמנדו. לינה נוספת בבודהינאת. 

יום 4 - 
נסיעה מקטמנדו אל פוקארה (Pokhara). בדרך נעבור לרגלי ההימלאיה ונערוך טיול רגלי קצר (כשעתיים) למקדש הינדי מיוחד בקרבת העיר גורקה - בירתה הקדומה של נפאל.  אחה"צ נמשיך לנסוע מערבה ונתמקם במלון נחמד בעיירה, על שפת האגם. לינה: מלון טוב בפוקרה.  

יום 5 - 
יוצאים ליומיים חווייתיים בגבעות מעל פוקרה - בימים אלו נצא ל"טרק" קצר ומיוחד שבנינו במיוחד בשביל הקבוצה - ההליכות לא קשות ומתאימות לכולם, ונגיע לכפרים לא מתויירים ולתצפיות מרשימות על רכס האנפורנה שמצפון. היום נשוט על האגם בסירה מקומית ונטפס במעלה ההר (כשעתיים) אל "סטופת השלום העולמי" - מקדש בודהיסטי יפהפיי ממנו יש תצפית מרהיבה על האגם ועל הרכס שממול. ננצל את המקום היפה לתרגול ולימוד נוסף.  בלילה נלון אצל משפחה מקומית ("גסט האוס" פשוט).


תצפית על רכס האנפורנה מעל פוקרה

יום 6 - 
יום מלא בסביבות "סטופת השלום העולמי" , אותו נקדיש ללימוד ולמדיטציה.  בלילה נלון אצל משפחה מקומית ("גסט האוס" פשוט).

יום 7 -
מוקדם בבוקר נמשיך הלאה במסע שלנו במעלה ההימלאיה - ניסע במעלה נהר הקאלי-גנדאקי, לאורך דרכי עפר מתפתלות מתחת להרים ונופים של הרי ההימלאיה האדירים. זהו יום נסיעה ארוך ומרתק - ובסופו נגיע אל הכפר טאטופאני (משמעות השם בנפאלית - מים חמים) - בו נלון בבית הארחה פשוט, ונבקר במעיינות החמים שבקרבתו. 

יום 8 -
ממשיכים במסע - ניסע עם רכבי שטח אל תוככי ההרים ונבקר בכפר מארפה, הידוע במטעי התפוחים הרבים שבסביבתו. נמשיך מכאן בנסיעה בשטח אל הכפר הגדול ג'ומסום - כאן אנו כבר נמצאים בלב הרי ההימלאיה, בשערי ממלכת מוסטאנג העתיקה. לינה בבית הארחה מקומי בג'ומסום.


מוקטינאת
יום 9 -
את היום נקדיש להליכות קצרות מתחת להרים, ולביקור באתר מוקטינאת - מקדש ומקוםפ עלייה לרגל להינדים ובודהיסטיים מכל רחבי אסיה. חזרה לג'ומסום ללילה נוסף.

יום 10 - 
יום טיסות* חזרה לציוויליזציה: עם בוקר נטוס חזרה מג'ומסום לפוקארה ומשם לקטמנדו - נחזור למלון שלנו בבודהינאת. 

יום 11 - 
יום בסביבות עמק קטמנדו  נקדיש את זמננו לתרגול ולימוד נוספים, נבקר בבאקטפור ובסדנאות האמנים המקומיים, ואפילו נקדיש מעט זמן לפעילות שופינג קדושה בשווקי העיר הצבעוניים.. לינה אחרונה בקטמנדו

יום 12 - 
בהתאם לשעת הטיסה - חזרה הביתה. 

* הערה חשובה: במהלך הימים בהם נשהה בהימלאיה (ימים 7-10) מסלול הטיול עלול להשתנות בעקבות מזג האוויר ומצב הכבישים, הנהרות והגשרים בשטח. במהלך ימים אלו ניסע ברכבי שטח עם נהגים מקומיים, ונלון בבתי הארחה קטנים לאורך מסלול האנפורנה המפורסם. אנא קחו לתשומת לבכם שזהו חלק מעט "אתגרי" יותר ויש סיכוי שהתכנית תשתנה בשטח (לעתים נדחות טיסות בגלל עננים, גשם סוחף את הכבישים ועוד..)


כיכר "דורבאר" בפאטאן שבעמק קטמנדו


מחיר הטיול-  
13-16 אנשים – 4100$ לאדם
10-12 אנשים – 4400$ לאדם


המחיר בטיול כולל: 
טיסות בינלאומיות לקטמנדו
טיסות פנימיות חזרה מג'ומסום לפוקרה ולקטמנדו
לינה בבתי מלון ובבתי הארחה כפריים
נסיעות, הקפצות, ג'יפים בהימלאיה
כלכלה מלאה 
כניסות לאתרים בהתאם לתכנית
אישורים מיוחדים לפארק הלאומי "אנאפורנה"
מדריך מקומי מוסמך
2 מדריכים ישראליים: ד"ר נעמה אושרי ומידן וישינסקי


המחיר אינו כולל:
הוצאות אישיות ושתייה בארוחות
ביטוח נסיעות ומטען
טיפים


בואו להרפתקה! 

שם

דוא"ל *

הודעה *